A jelenlegi rendszerben több helyen is megállítják a repülni vágyókat, hogy a beszállókártyájukat, a foglalásukat vagy az útlevelüket ellenőrizzék. Az új módszert a Heathrow Airport 2019 nyarától tervezi élesben használni, ekkortól az arcfelismerés váltja ki a beszállókártyát. A „világ legnagyobb biometrikus technológiai projektjeként” emlegetett, 50 millió angol fontba kerülő programba illeszkedő lépés opcionális az utasok számára.
Az arcfelismerő pontok több helyen – a checkin-nél, a poggyászfeladásnál és a beszállásnál – lesznek jelen, és jelentősen lerövidíthetik az utazásra fordított időt.
Legfontosabb az utazás biztonsága
A repülőtér ügyfélkapcsolatokkal és szolgáltatásokkal foglalkozó igazgatója, Jonathan Coen is az új módszer innovatív jellegét, gyorsaságát és biztonságosságát emelte ki. Az arcfelismerő technológiátválasztó utazók szükség esetén természetesen munkatársainktól segítséget is kaphatnak – tette hozzá - m2mzona.hu.
A biometrikus technológia már egy ideje jelen van a légikikötőben, és az igazgató szerint az utasok jól fogadták a változásokat. Használatban vannak például arcfelismerő e-kapuk a határon, de ez lesz az első alkalom, hogy a becsekkolás minden lépése biometrikus azonosítással működhet. Reményeik szerint ezek a változások erősítik az ügyfélélményt, ami még vonzóbbá teheti a repteret.
Kína sem szeretne lemaradni
Európában és a kontinensen túl is tesztelnek már hasonló megoldást. A sanghaji Hungcsiao Nemzetközi Repülőtér szintén lehetőségként kínálja, hogy arcfelismerő technológiával legyen gyorsabb az utasok bejelentkezése, a poggyászfeladás, a biztonsági ellenőrzés és a beszállás is. A Lufthansa pedig az Egyesült Államok repterein vezetné be fokozatosan a beszállókártyát feleslegessé tévő biometrikus azonosítást.