A brit fővárosban lévő múzeum 5,87 millió látogatót fogadott, a Towerben pedig 2,6 millióan fordultak meg. A Tate Modern tíz év után fosztotta meg az első helytől a British Museumot, amelyet 5,83 millióan kerestek fel tavaly.
Összességében az angliai nevezetességek látogatottsága két százalékkal növekedett. A legnagyobb mértékben, hat százalékkal a múzeumoké és a galériáké nőtt.
A Tate Modernt és a British Museumot a londoni National Gallery követte 5,73 millió látogatóval. A negyedik a brit főváros Természettudományi Múzeuma, az ötödik a brightoni móló. A hatodik helyre a Viktória és Albert Múzeum került Londonból, a hetedik a szomszédságában lévő Tudományos Múzeum. A nyolcadik a londoni Somerset House, a kilencedik a National Potrait Gallery, a 10. helyen pedig a British Library áll az ingyenesen látogatható nevezetességek sorában.
A belépődíjas látványosságok között továbbra is a Tower a legkeresettebb. A második helyre az Upton by Chesterben lévő állatkert került 1,97 millió látogatóval, a harmadik a Kew Gardens botanikus kert Londonban 1,86 millió vendéggel. A negyedik lett a Szent Pál-székesegyház a brit fővárosban, az ötödik pedig a hajókázás a Windermere-tavon. Hatodik a Royal Academy of Arts, a hetedik Stonehenge, a nyolcadik a Westminster-apátság, a kilencedik Bath római fürdője. A 10. a londoni állatkert.
A VisitEngland több mint 1500 turistalátványosság adatait összesítve tette közzé jelentését. A turizmusért felelős hivatalos brit ügynökség azt is közölte, hogy az év első négy hónapjában a britek rekordszámú, 11,8 millió vendégéjszakát töltöttek Angliában. Ez három százalékos növekedés a 2017-ben mért előző rekordhoz képest.
A turizmus évi 106 milliárd fontot (37 200 milliárd forintot) hoz Angliának.