Jump to content

Miért ne tedd az útleveled soha a kézipoggyászba?

2018. 05. 14. 13:40

A szokásos becsekkolást követve az ember hanyag módon csak bedobja az igazolványát vagy útlevelét a kézipoggyászba. A baj pedig itt kezdődik.

A kézipoggyászok mérete – főleg a fapados járatok esetében – igen szűkre van szabva. Ha pedig egy milliméternyit is túllóg a megadott méreten, az ember vagy plusz díjat fizet, hogy felvihesse a fedélzetre, vagy el kell búcsúznia tőle egy jó darabig.

Búcsú a poggyásztól, búcsú az igazolványoktól

Ha az így is zsúfolt utastérbe nem fér be a megadottnál nagyobb, vagy szélesebb csomag, akkor azok automatikusan a gép szállítóterébe kerülnek a többi, nagyméretű bőröndhöz. Viszont, ha az útlevelet a zsebünk helyett a kézipoggyászba tettük, annak is búcsút inthetünk ebben az esetben.

A beszállás előtt viszont szükség van az igazolványokra, így az a helyzet áll elő, hogy vagy előkerítjük a már leadott csomagokat, vagy a méretesebb kézipoggyász helyett a zsebünkben tartjuk, míg a fedélzetre nem léptünk.

A Ryanair esetében a nagyobb méretű poggyászokat még utoljára átnézhetjük a belépő kapu előtt, mielőtt azok is elszállításra kerülnek, ám nem minden légitársaság gondolkodik ennyire előre. „Nagyon sokat kellett várakoznom a vonal előtt, mire egy barátom meg tudta szerezni nekem a kézipoggyászba tett útlevelem. Ha tudom ezt, másképp tettem volna” – mondta egy pórul járt utas a The Telegraphnak.

A legjobb tehát, ha inkább a zsebünkbe tesszük az útlevelet vagy személyi igazolványt, mert komoly kalamajka lehet abból, ha véletlenül nagyobb csomagot szeretnénk felvinni, amibe már előzőleg beletettük az okmányokat.

(Forrás: vakaciozzunk.co.hu | Kép: pixabay.com)